SmartRoboticSystems vo Fraunhofer IAIS

FraunhoferNa základe minuloročnej účasti tímu SmartRoboticSystems v súťaži EuRoC, sme prednedávnom obdržali pozvánku na TRADR –  Summer School on Autonomous Micro Aerial Vehicles, ktorú organizoval Fraunhofer IAIS so sídlom v nemeckom Bonne. Keďže pozvánka od Fraunhofera sa neodmieta, posledný augustový týždeň sme strávili v príjemnom prostredí loveckého zámku Schloss Birlinghoven prehlbovaním poznatkov a diskusiami s približne 50 kolegami z univerzít a vývojových pracovísk z celej Európy.

Program letnej školy bol zameraný na problematiku autonómnych bezpilotných prostriedkov a pozostával zo sérii prednášok, cvičení a praktických ukážok vedených lektormi zo špičkových univerzít z celého sveta. Počas piatich dní sa postupne prebrali všetky dôležité aspekty od  teórie riadenia, modelovanie nelineárnych systémov, Kalmanove filtre, senzoriku, určovanie polohy v priestore až po plánovanie trajektórií a manipuláciu s objektmi prostredníctvom dronov.

schloss

Z hardwarového hľadiska bola pre nás mimoriadne obohacujúcou účasť spoločnosti Ascending Technologies, vďaka ktorej sme si mohli detailne prezrieť a vyskúšať momentálne asi najpokročilejšie komerčne dostupné drony na trhu, a zároveň osobne s vývojármi prebrať  trendy a novinky v oblasti hardwarového vybavenia UAVs.

summer_school

Aj napriek dlhej a náročnej ceste hodnotíme TRADR – Summer School on Autonomous Micro Aerial Vehicles ako mimoriadne vydarenú a veľmi užitočnú akciu, ktorá nám pomohla zorientovať sa v množstve aktuálne dostupných informácií z oblasti MAV, ukázala smer nášho ďalšieho vývoja a, nie v poslednom rade, vďaka nej sme získali nové kontakty na kolegov z celej Európy.

Foto: TRADR web

Tím SmartRoboticSystems